Soms Kosti Raesola uzvar Liepaja Open ‘2015

28 februārī un 1.martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs Liepāja Open ’2015.

Šoreiz turnīrā startēja rekordliels dalībnieku skaits – 31 spēlētājs no 4 valstīm. Līdzās mājiniekiem un Liepāju ļoti iecienījušajiem somiem un poļiem, pirmo reizi bija ieradušies arī divi Krievijas izlases spēlētāji. Kopumā bija ieradušies 14 ārzemju minigolferi.

Sacensības bija ļoti spraigas un aizraujošas ar dažiem negaidītiem pavērsieniem. Līderpozīcijās pēc 1.apļa izvirzījās Latvijas pēdējo 3 gadu absolūtais čempions un Liepāja Open ‘2013 uzvarētājs Mārtiņš Vilmanis (19). 2.aplī Mārtiņam tik labi nesekmējās (24), un viņu panāca Somijas izlases kapteinis un pērnā gada turnīra čempions Kosti Raesola (21; 22).

5.aplī Kosti vienīgais no turnīra dalībniekiem nospēlēja absolūto apli (18), un pēc 1.dienas sacensībām bija izvirzījies drošā vadībā. 2.vietā bija iekārtojies Krievijas izlases spēlētājs Ivans Popļetejevs, savukārt viņu centās ķert liepājnieki Uģis Voicišs un Dairis Šinkevičs.

Ivanam Popļetejevam 6.aplī bija lieliska iespēja nospēlēt absolūto rezultātu (18), taču viņam gadījās sāpīga neveiksme pie pēdējā celiņa, un rezultātā – 19, nedaudz pietuvojoties līderim.

Kosti vadību neatdeva līdz pat sacensību beigām, viņš lieliski un vienmērīgi aizvadīja arī sacensību 2.dienu un otro gadu pēc kārtas kļuva par GRAND PRIX ieguvēju ar izcilu vidējo rezultātu – 20,5. 9 punktus uzvarētājam zaudēja un sudraba medaļu izcīnīja Ivans Popļetejevs.

Īpašu uzslavu ir pelnījis liepājnieks Uģis Voicišs, kurš bija labākais no Latvijas spēlētājiem, un pirmo reizi kāpa uz pjedestāla, izcīnot gan bronzas medaļu kungu grupā, gan kausu par 3.vietu Open klasē.

Noteikti ir jāuzteic arī liepājnieka Daira Šinkeviča izcīnītā 4.vieta gan kungu, gan Open klasē, tikai 5 punktus aiz bronzas medaļas (vid. 24,5), kas ir viņa labākais sasniegums līdzšinējā karjerā; un Jāņa Džiguna 5.vieta kungiem un 6.vieta Open klasē.

Jāatzīmē, ka rezultāti bija ļoti augstvērtīgi, un vairākiem spēlētājiem bija pa spēkam nospēlēt 19 punktus vienā aplī. To spēja gan uzvarētājs Kosti Raesola, gan Mārtiņš Vilmanis, bet Ivans Popļetejevs to spēja pat 2 reizes !

Junioru klasē lieliski turnīru iesāka abi Liepājas vadošie juniori – Rūdolfs Lagzda un Klāvs Kalniņš, taču Klāvam diemžēl otrajā dienā nācās izstāties slimības dēļ. Tādējādi Rūdolfs izcīnīja savu pirmo Liepaja Open čempiona titulu, ierindojoties 9.vietā Open kategorijā.

Sudraba medaļu ar lielisku spēli 2.sacensību dienā (24; 23; 22) izcīnīja Emīls Šimanskis, bet bronzu pirmo reizi ieguva Sandris Mūrnieks (visi Liepāja).

Dāmu grupā aizraujošā cīņā uzvarēja Latvijas čempione, liepājniece Evelīna Brikmane, kura uzrādīja lielisku vidējo rezultātu – 24,8. Evelīna izcīnīja arī kausu par 5.vietu Open klasē. Sudraba medaļu pirmo reizi izcīnīja Kristiāna Kirša, bet bronza tika Krievijas spēlētājai Natālijai Mačenkinai.

Kungu senioru grupā, īstā fināla trillerī (tikai ar 2 punktu pārsvaru) savus poļu un latviešu oponentus pieveica un trešo Liepāja Open čempiona titulu izcīnīja Verners Kiršs, kuram arī 10.vieta kopvērtējumā. Sudrabu izcīnīja Polijas minigolfa tēvs Bogdans Milohs (MGK Sopot), bet bronzu ar stabilu spēli nodrošināja senioru grupas debitants, liepājnieks Ģirts Priede. Pieredzējušais Liepājas doks Juris Kibaļčičs šoreiz 4.vietā.

Dāmu senioru grupā uzvarēja Anna Dunajska (MGK Sopot), sudrabs tika citai polietei Marija Roginskai (MGK Sopot).

Ārzemju viesi uzteica ļoti jauko un viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad atbraukt atkal, paņemot līdzi vēl kādus draugus.

Minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija pateicas visiem turnīra atbalstītājiem un cer, ka nākamajā gadā izdosies uz Liepāju atvilināt vēl vairāk ārvalstu viesu un noorganizēt turnīru vēl augstākā līmenī.

Rezultātus var apskatīt : http://minigolfs.lv/LiepajaOpen2015/result.htm
Foto: http://www.liepajniekiem.lv/galerijas/foto-starptautiskais-minigolfa-turnirs-liepaja-open-2015-161806