Liepājas juniori atgriezušies no Eiropas Junioru čempionātā Zviedrijā

Labākie Liepājas juniori Latvijas izlases sastāvā no startēja Eiropas Junioru čempionātā, kas no 2. līdz 5. augustam norisinājās Zviedrijas pilsētiņā Askimā.

Askimā piedalījās 12 valstu minigolferi. Jāatzīmē, ka pirmo reizi Eiropas Junioru čempionāts notika atklātā formātā, un uz to bija atbraucis arī 1 spēlētājs no uzlecošās saules zemes – Japānas.

Latvijas komandā spēlēja liepājnieki Emīls Šimanskis, Rūdolfs Lagzda, Klāvs Kalniņš, Sandris Mūrnieks, kuriem šīs bija jau otrās kontinenta meistarsacīkstes, un šo sacensību debitants, grobiņnieks Jānis Miķelsons. Jāatzīmē, ka mūsu izlase bija viena no jaunākajām čempionātā, un 4 mūsu spēlētāji varēs startēt arī vairākus nākamos gadus.

Čempionāta raitu norisi ļoti ietekmēja nelabvēlīgie laika apstākļi – lietus un spēcīgais vējš. Jāatzīmē, ka visa čempionāta laikā sacensības 13 (!) reizes tika pārtrauktas lietus dēļ.

Pēc pirmās sacensību dienas 6 apļiem Klāvs Kalniņš atradās augstajā 29.vietā, kas dotu iespēju sestdien piedalīties Match-Play finālā. Turpat blakus maģiskajam 32-niekam (33.vietā) atradās arī Rūdolfs Lagzda. Pirmajā dienā mūsējie rādīja labu un stabilu spēli, Emīls 1 aplī pat sasniedza 21 uz eternīta, bet Rūdolfs un Klāvs pa 22. Savukārt Klāvam izdevās lielisks betona aplis – 26.

Taču otrā sacensību diena, kurā [nelabvēligā laika dēļ] visi spēlētāji paguva izspēlēt tikai 3 apļus, izrādījās mūsējiem pagalam neveiksmīga, un atmeta labākos mūsējos aiz Match-play robežas.

3.sacensību dienas vienīgajā aplī uz betona mūsējiem uz atvadām gan izdevās skaļi aizcirst durvis – Rūdolfam (27), Jānim [personiskais rekords] (28), Emīlam 29.

Rūdolfs finišēja 34.vietā, tikai 6 punktus atpaliekot no 32.vietas, kas dotu vietu izslēgšanas turnīrā.. Emīls turnīru pabeidza 37.vietā, 40.vietā Klāvs, 47. Jānis un 48.Sandris.

Komandu vērtējumā gan meitenēm, gan zēniem par čempioniem kļuva Zviedrijas izlase, abās grupās sudrabs Vācijai, bet bronzu meitenēm izcīnīja Krievijas meitenes un Čehijas zēni.

Par strokeplay čempioniem kļuva Sāra Šumahere (Vācija) un zviedrs Jeimss Linstrēms, bet Match-play jeb mačsacīkstē uzvarēja Liza Marija Citca (Austrija) un Rasmuss Bergkvists (Zviedrija).