Sandris Mūrnieks izcīna savu pirmo uzvaru LAML mačsacīkstē

Piektdien, 18.augustā Jūrmalas parka laukumos norisinājās Liepājas Amatieru Minigolfa līgas (LAML) 2017. gada kausa izcīņas 8.posma sacensības.

Sacensības otro reizi šajā sezonā norisinājās pēc Match-Play jeb mačsacīskstes principa, kad visu grupu spēlētāji sacentās vienā kopējā grupā, un savstarpējos mačos noskaidroja uzvarētājus uz atsevišķiem celiņiem.

Turnīra tīkla jeb tabulas izveidošanai tika ņemts vērā visu dalībnieku 7 posmu  rezultāti. Jāatzīmē, ka sacensībās piedalījās arī 2 debitanti.

4 labākie izliktie spēlētāji uzreiz iekļuva ¼ finālā, bet pārējie 8 dalībnieki cīnījās 1/8 finālā.

1/8 finālā juniors Klāvs Kalniņš (izlikts ar 8.numuru) ar 4:0 pārliecinoši uzvarēja Ģirtu Priedi (9). Par lielāko sensāciju parūpējās pirmo reizi LAML turnīrā spēlējošais Klāva vecākais brālis Emīls Knapšis (11), kurš ar 5:3 pārspēja Oskaru Zomerfeldu (7). Guntis Liepiņš (5) samērā viegli tika galā ar vēl vienu sacensību debitantu – Sergeju Miščuku (12) 6:3. Visspraigākais mačs risinājās starp Sandri Mūrnieku (10) un Jāni Miķelsonu (9), kurā Sandris uzvarēja ar 4:3.

¼ finālā sezonas līderim Emīlam Šimanskim (1) klajās ļoti grūti pret Klāvu, un rezultātā zaudējums ar 3:5. Guntis pārliecinoši ar 5:2 pārspēja Reini Mārtiņu Miķelsonu (4). Sandris ar 5:2 negaidīti pieveica sezonas vicelīderi Uģi Voicišu (2). Ļoti saspringtā spēlē Rūdolfs Lagzda (3) tikai papildlaikā ar 6:5 izrāva uzvaru pār Emīlu Knapši.

½ finālā divu junioru derbijā savu uzvaras gājienu turpināja Sandris, smagā mačā ar 4:3 pieveicot Rūdolfu, bet Guntis ar 5:3 vinnēja Klāvu.

Finālā triumfēja Sandris, ar 6:3 pieveicot Gunti, pirmo reizi izcīnot uzvaru LAML turnīru match-play-ā.

Spraigā mačā par 3.vietu Rūdolfs ar 7:6 papildlaikā pieveica Klāvu, bet spēlē par 5.vietu Uģis pārspēja RMM ar 7:4. Divu Emīlu derbijā par 7.vietu Šimanskis izrādījās pārāks pār Knapši – 7:2.

LAML 9.posma sacensības, kuras vienlaicīgi būs “Priekules kauss” ir plānotas 9.septembrī Priekulē.