Liepājas minigolferi atgriezušies no Pasaules čempionāta Horvātijā

Labākie Latvijas minigolferi atgriezušies no Horvātijas, kur Zatonas kūrorta jaunajos minigolfa laukumos norisinājās Pasaules čempionāts minigolfā.

Latvijas izlasi veidoja tikai Liepājas minigolferi. Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvija bija pārstāvēta ar dāmu izlasi, kurā spēlēja Kristiāna Kirša, Evelīna Brikmane un Madara Ambrēna. Kungu izlase startēja nepilnā [4 spēlētāju] sastāvā, tajā spēlēja pieredzējušais ex-liepājnieks Mārtiņš Vilmanis, liepājnieki Uģis Voicišs, Dairis Sinkevičs un šo sacensību debitants – grobiņnieks Reinis Mārtiņš Miķelsons. Savukārt treneru korpusā darbojās Verners Kiršs un Klāvs Matisons.

Zatonas minigolfa laukumi, kuri tika uzbūvēti tikai šogad, ir diezgan viltīgi, par ko liecināja fakts, ka uz eternīta laukumiem maģisko 18, nospēlēja tikai 2 spēlētāji. Savukārt uz filca laukumiem mingolfa lielvalstu pārstāvji spēlēja ar katru apli labāk.

Jāatzīmē, ka čempionāta laikā tika arī labots pasaules rekords uz filca laukumiem 1 aplī ! To paveica Zviedrijas izlases spēlētājs Frederiks Persons – 20 punkti !

Komandu vērtējumā gan sievietēm, gan vīriešiem triumfēja Vācijas izlase. Sudrabu dāmām, zaudējot tikai 1 (!!!) punktu, izcīnīja Zviedrija, bronza Čehijai. Savukārt kungiem sudraba medaļas izcīnīja Čehijas izlase, bet bronzu burtiski izrāva Šveice.

Individuālajā cīņā 2 zelti tika Vācijas dāmām un 2 bronzas Vācijas vīriešiem. Kungiem 2 zelta medaļas izcīnīja Zviedrijas spēlētāji, kuri piedzīvoja pamatīgu fiasko [tikai 4.vieta] komandu sacensībās. Savukārt Zviedrijai tika sudrabs gan dāmām, gan kungiem Strokeplay-ā, Bet Čehijai 1 sudrabs kungiem un bronza dāmām.

Mūsējie nostartēja savu iespēju robežās, ņemot vērā, ka Latvijā jau gandrīz 10 gadus nav neviena filca seguma laukuma, kur trenēties… Filca laukumi arī izrādījās mūsu izlases lielākais klupšanas akmens. Eternītu mūsējie nospēlēja labi.

Dāmu izlase praktiski līdz pēdējam laukumam sīksti cīnījās ar Japānas izlasi par 10.vietu, kuru arī izdevās izcīnīt. Individuāli no mūsu dāmām vislabāk nospēlēja Madara Ambrēna, kura izlasē startēja pēc vairāku gadu pārtraukuma; Madarai – 36.vieta. Evelīna Brikmane ierindojās 38.vietā, 41.vietā Kristiāna Kirša.

No kungiem ļoti atzīstami spēlēja Mārtiņš Vilmanis, kuram bija vislabākais vidējais rezultāts no visas mūsu izlases uz eternīta (23,25). Mārtiņš izcīnīja 69.vietu, Dairim Šinkevičam 76.vieta, 81. Uģis Voicišs, bet 83.RMM.