Liepājnieki izcīna atsevišķas uzvaras, taču kapitulē Polijas-Latvijas mačsacīkstē turnīrā Polijā

Līgo brīvdienas vairāki Latvijas minigolferi pavadīja pavadīja Polijas kūrortpilsētiņā Krynica Morska, kur 23. un 24. jūnijā norisinājās tradicionālais – nu jau sestais Krynica Morska Open turnīrs.

Šogad sacensību raitu norisi un arī treniņus traucēja spēcīgais vējš un lietus, kurš piejūrā īpaši plosījās ceturtdienas vakarā un sestdien, un kura dēļ sacensības sestdien pat nācās pārtraukt, un atsākt tikai svētdien. Toties svētdien beidzot uzsspīdēja spoža saulīte, un laika apstākļi bija ļoti labi.

Junioru klasē (U-19) lieliski spēlēja Liepājas juniori. Taču zeltu viņiem pēdējā aplī diemžēl atņēma Krievijas junioru izlases spēlētājs Filips Ņesterovičs no Samāras. Sudraba medaļu izcīnīja pērnā gada čempions Emīls Šimanskis, kurš līderim zaudēja nieka 3 punktus.. Emīls bija absolūti labākais no visiem Latvijas spēlētājiem un izcīnīja augsto 6.vietu Open klasē. Bronzas medaļu izcīnīja Rūdolfs Lagzda, kurš bija otrs labākais mūsu spēlētājs. Rūdolfam arī augstā 8.vieta Open klasē. Sacensību debitants Sandris Mūrnieks 4.vietā. Īpaši jāuzteic ir turnīra jaunākais spēlētājs 7 gadus jaunais Mārtiņš Medveckis, kurš turējās godam un savā starptautiskājā debijā izcīnīja 6.vietu.

Sieviešu grupā uzvaru izcīnīja Kristiāna Kirša, kura pāliecinoši otrajā dienā pārspēja Krievijas spēlētāju, kā arī bija krietni labāka par abām Polijas spēlētājām.

Senioru grupā šoreiz bija ieradies neredzēti kupls dalībnieku sastāvs. Zelta medaļu jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja Krievijas izlases spēlētājs no Sankt-Pēterburgas Vasilijs Čmuts, kurš bija labākais turnīra ārzemnieks, un ierindojās 2.vietā Open klasē. Sudrabu ar lieliskiem rezultātiem ieguva Mihals Moszoro (Varšava), bet bronzu otrajā dienā izkapāja Bogdans Milohs (Sopota). Liepājas minigolfa kluba prezidentam Verneram Kiršam šoreiz spēle nevedās, un viņam nācās samierināties ar 7.vietu senioru grupā.

Kungu grupā un arī Open grupā visai pārliecinošu uzvaru izcīnīja polis Mateušs Milohs, pārspējot 2 vācu spēlētājus. Vienīgais mūsu pārstāvis kungu grupā Jānis Medveckis, kurš Krynicā Morskā spelēja pirmo reizi, ierindojās 7.vietā.

Komandu mačā lieliski spēlēja Liepājas junioru komanda “Play 4 score” (Emīls Šimanskis, Rūdolfs Lagzda un Sandris Mūrnieks). Viņi ilgu laiku bija sacensību līderi, tomēr beigās par čempioni kļuva pieredzējusī Sopotas MGK “3M” komanda. Toties mūsu juniori aizraujošā finiša trillerī izcīnīja sudrabu (9 punktus aiz uzvarētājiem), par 1 (!) punktu apsteidzot spēcīgo Krievijas komandu un par 2 punktiem pieveicot Varšavas “Mazovia” komandu. Otra Liepājas komanda (Kristiāna un Verners Kirši un Jānis Medveckis) izcīnīja 6.vietu 10 komandu konkurencē.   

Paralēli Krynica Morska Open turnīram jau ceturto gadu norisinājās Latvijas – Polijas mačsacīkstes 2. [noslēguma] posms, kura ietvaros katrā aplī katras valsts pārstāvjiem tika ieskaitīti pa 5 labākiem rezultātiem.

Pēc 1.posma 6 apļu mača, kurš februārī notika starptautiskā turnīra Liepaja Open ’2018 laikā Liepājā, Latvijas izlase bija izvirzījusies komfortablā vadībā ar 671 pret 764.

Krynicā Morskā kuplais Polijas spēlētāju pulks (20 spēlētāji) izrādījās gana neviesmīlīgs. Mājiniekiem pret nelielo Latvijas desantu (6 spēlētājiem) 6 apļos izdevās ne tikai atgūt 93 punktu deficītu, bet [vēl vairāk] – uzvarēt ar 119 punktiem un summā triumfēt ar 26 punktu pārsvaru, un tādējādi pirmo reizi četru gadu laikā atstāt lielo ceļojošo kausu pie sevis Polijā. Diemžēl….