Saldū noskaidroti 2018. gada Latvijas čempioni

Svētdien, 29.jūlijā, Saldus minigolfa laukumos labākie Latvijas minigolferi cīnījās par Latvijas čempionu tituliem, kā arī vienlaikus izspēlēja arī Latvijas kausa 4.posma sacensības.

Sacensības norisinājās ļoti sarežģītos laika apstākļos – spēcīgs pērkona lietus nedaudz aizkavēja startu, tad bija spēle uz lietus robežas un nelielā lietū kombinācijā ar karstumu, bet beigās tveicē. Turklāt nācās ieviest korekcijas turnīra formātā un spēlēt tikai 4 apļus.

Junioriem par Latvijas čempionu otro gadu pēc kārtas tika kronēts Rūdolfs Lagzda (123 punkti). Rūdolfs arī 5.vietā Open klasē. Emīlam Šimanskim otro gadu pēc kārtas nācās samierināties ar sudrabu (136).

Dāmām savu trešo Latvijas čempiones titulu pēc kārtas izcīnīja Kristiāna Kirša (126 punkti), viņa arī 6.vietā Open klasē.

Senioru grupā sesto gadu pēc kārtas triumfēja Verners Kiršs (119 punkti).

Kungu grupā spītējot pēclietus apstākļiem 1.aplī, vislabākais rezultāts padevās grobiņniekam Reinim Mārtiņam Miķelsonam (26). 2.aplī Reinim (28), un vadību ar viņu jau dalīja pieredzējušais ex-liepājnieks Mārtiņš Vilmanis (29; 25).

Maŗtiņš turpināja spēlēt stabili, uzvarot ne tikai kungu, bet arī Open klasē, un izcīnīja savu kārtējo Latvijas čempiona titulu (summā 111 punkti). Sudraba medaļu pirmo reizi karjerā izcīnīja Reinis Mārtiņš Miķelsons (117), viņam 2.vieta Open klasē.

Par 3.vietu Open klasē nācās rīkot pārspēli, jo kungu grupas bronzas ieguvējs Jānis Medveckis un senioru čempions Verners Kiršs finišēja ar vienādu rezultātu (119 punkti). Pārspēlē jau pie 1.celiņa uzvarēja Verners.

Tagad labākie Latvijas juniori dodas uz Pasaules junioru čempionātu, kurš no 2. līdz 12.augustam norisināsies Čehijas pilsētiņā Chebā.