Liepājas juniori atgriezušies no Pasaules Junioru čempionāta Čehijā

Labākie Liepājas juniori Latvijas izlases sastāvā startēja Pasaules Junioru čempionātā, kas no 8. līdz 11. augustam norisinājās Čehijas pilsētiņā Hebā.

Hebā piedalījās 14 valstu minigolferi. Jāatzīmē, ka pirmo reizi Pasaules Junioru čempionātā ar pilnu komandu startēja arī Ķīnas izlase.

Latvijas komandā spēlēja liepājnieki Emīls Šimanskis, Rūdolfs Lagzda un Sandris Mūrnieks, kuriem šīs bija jau trešās starptautiskā meistarsacīkstes. Jāatzīmē, ka mūsu izlase bija viena no jaunākajām čempionātā, un visi mūsu spēlētāji varēs startēt arī vairākus nākamos gadus.

Pēc 3 dienu pamatsacensībām Rūdolfs Lagzda finišēja augstajā 29.vietā 69 junioru konkurencē, un pirmo reizi iekļuva Match-play jeb mačsacīkstes izslēgšanas turnīrā. Sandris turnīru pabeidza 54.vietā, bet Emīls 56.vietā.

Izslēgšanas spēļu 1.kārtā (1/16 finālā) Rūdolfam pretī stājās viens no galvenajiem favorītiem – Čehijas izlases līderis, mājinieks no Hebas Jans Kadlecs (4.vieta). Rūdolfs izrādīja ļoti atzīstamu un sīkstu pretestību savam pieredzējušākajam oponentam. Mača sakumā Rūdis pat izvirzījās vadībā ar 1:0 ! Kadlecs uzvaru izrāva tikai pie pēdējiem 2 betona celiņiem – 4:2. Jāatzīmē, ka čehs iekļuva pusfinālā, kur beigās gan nācās samierināties ar 4.vietu.

Komandu vērtējumā par čempionēm meitenēm kļuva Čehijas izlase, bet zēniem uzvarēja Vācijas izlase, abās grupās sudrabs Zviedrijai, bet bronzu izcīnīja Vācijas meitenes un [pēc ilgāka pārtraukuma] Šveices zēni.

Par strokeplay čempioniem kļuva Alena Doležalova (Čehija) un vācietis Silvio Krauss, bet Match-play jeb mačsacīkstē uzvarēja Monika Minarikova (Čehija) un Aleksandrs Njords (Zviedrija).

Pirmo reizi vēsturē notika arī jaukto pāru jeb mix čempionāts, kurā par čempioniem kronēja Sāru Šūmaheri un Silvio Krausu (Vācija).