Emīls Šimanskis ar uzvaru LOC Ziemas kausa 1.posmā iesāk jauno sezonu

Sestdien, 27.oktobrī Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos ar 1.posma sacensībām startēja jaunā LOC Ziemas kausa izcīņas sezona.

Jāatzīmē, ka šīs bija vienas no visu laiku aizraujošākajām un interesantākajām Ziemas kausa seriāla sacensībām. Lai arī rezultāti bija diezgan rudenīgi, taču intriga bija visu laiku, un līderi un dalībnieku izvietojums tabulā mainījās nepārtraukti.

Open klasē vislabākais starts padevās Reinim Mārtiņam Miķelsonam (22), viņam sekoja juniors Emīls Šimanskis un pieredzējušais Jānis Medveckis (abiem pa 24).

2.aplī izšāva Kristiāna Kirša (21) un pārņema līderpozīcijas. Ne mazāk spoži apļi padevās abiem grobiņniekiem – Guntim Liepiņam un Jānim Miķelsonam, kuri abi bija nedaudz aizgulējušies startā (abiem pa 21 pēc 29 1.aplī). Emīls turpināja spēlēt stabili (23) un izvirzījās 2.vietā. Savukārt RMM (28) atkrita uz 4.vietu, bet Lācis (30) vēl zemāk.

3.aplī lieliski nospēlēja Guntis (20) un negaidīti izvirzījās vadībā, izmantojot Emīla (27) un Kristiānas (29) neveiksmes. Beidzot pamodās arī abi pārējie juniori – Rūdolfs Lagzda (22) un Sandris Mūrnieks (21). Pirms pēdējā apļa 2.vietu no 9.vietas šķīra tikai 5 punkti, kas solīja pamatīgu intrigu uzvarētāju noskaidrošanā !  

Fināla apli vislabāk spēlēja Emīls – ar vieninieku sēriju līdz pat pēdējam laukumam ! Tomēr šoreiz viņam vēl nebija lemts pievienoties Club 18, jo to liedza sāpīga neveiksme uz zig-zaga (19). Emīls svinēja pelnītu uzvaru (summā 93 punkti).

Guntim pēdējā aplī spēle pagalam nesekmējās (36), un viņam nācās atvadīties no cerībām uz augstu vietu. 2.vietu posmā izcīnīja stabili spēlējošais vecmeistars Verners Kiršs (summā 96).

Par 3.vietu pēdējā aplī risinājās ļoti aizraujoša cīņā starp vairākiem spēlētājiem. Lielisks pēdējais aplis (23) ļāva bronzu izraut Jānim Miķelsonam (summā 98 punkti). Kristiānai pēdējā aplī nedaudz pietrūka veiksmes (24), un viņa finišēja 4.vietā (99 punkti). Savukārt Rūdolfs ar 24 panāca RMM-u (26). Abi finišēja ar vienādu rezultātu (100 punkti) 5. un 6.vietā.  

Junioru konkurencē uzvarēja Mārtiņš Medveckis.

Nākamais  2. LOC Ziemas kausa posms norisināsies 2.decembrī.