Starptautiskais turnīrs minigolfā Liepaja Open ‘2019 pulcē kuplu un zvaigžņotu dalībnieku sastāvu

Šīs nedeļas nogalē 2. un 3. martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu minigolfa laukumos jau septīto gadu pēc kārtas norisināsies starptautiskais turnīrs minigolfā Liepaja Open ‘2019, kurā startēs labākie Latvijas spēlētāji, kā arī ļoti kupls un visai kolorīts pulciņš ārvalstu spēlētāju.

2012.gadā Liepājā norisinājās Ziemeļvalstu čempionāts minigolfā, pēc kura liepājnieki saņēma cildinošas atsauksmes par lielisko turnīra organizāciju, tāpēc 2013. gadā dzima ideja šogad rīkot vēl vienu, jaunu starptautisku turnīru.

Liepaja Open sacensības Liepājā notiks jau septīto reizi. To kopīgi organizē minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija, savu atbalstu sniedz Liepājas pilsētas domes Sporta pārvalde un Liepājas Olimpiskais centrs.

Šīs turnīrs ir ar ļoti pievilcīgu, demokrātisku formātu – tajā piedalīsies gan labākie juniori, gan dāmas, gan kungi, gan seniori.

Ceturto reizi Liepaja Open vēsturē paralēli individuālajām sacensībām norisināsies arī komandu sacensības.

Katra komanda sastāvēs no 3 spēlētājiem, kuri varēs būt gan no dažādām klasēm, gan dažādām valstīm. Iepriekšējos 3 gadus komandu sacensības turnīram piedeva īpašu odziņu.

Sakarā ar to, ka Liepājā augusta sākumā norisināsies Eiropas Junioru čempionāts minigolfā, tad ļoti daudzu vadošo valstu spēlētāji šā gada Liepaja Open turnīru izmantos gan kā lielisku treniņu, gan kā iepazīšanos gan ar Olimpiskā centra laukumiem, tā arī ar Liepājas pilsētu, viesnīcām, u.c. infrastruktūru.

Pirmo reizi Liepaja Open vēsturē tiks izcīnīti medaļu komplekti jaunāko junioru (bērnu) U-15 grupā, kā arī U-23 komandām.

Liepājā kopumā tiks izcīnīti 8 individuālie medaļu komplekti, kā arī 2 komandu medaļu komplekti un vairāki kausi.

2 dienu laikā visi dalībnieki izspēlēs 7 apļus, pēc kuriem sadalīs medaļas visās grupās. 8.(fināla) aplī 18 labākie spēlētāji no visām grupām cīnīsies par galveno trofeju – Liepaja Open kausu.

Šogad turnīrā piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits 58 spēlētāji ! Liepājā gaidāms ārzemju spēlētāju rekords – 45 minigolferi no 9 valstīm ! Turklāt jāatzīmē, ka apmēram puse no dalībniekiem būs junioru vecuma spēlētāji.

Liepājnieki jau tradicionāli gaida ciemos spēlētājus no Somijas un Polijas, kuri ir ļoti iecienījuši mūsu pilsētu. Piekto reizi Liepājā ciemosies arī Krievijas sportisti, bet otro reizi gaidām ciemos spēlētājus no pasaules minigolfa lielvalsts Vācijas. Tāpat otro reizi Liepājā spelēs Itālijas un Baltkrievijas minigolferi. Pirmo reizi Liepājā redzēsim Zviedrijas, Čehijas un Šveices spēlētājus. Bez viņiem turnīrā startēs arī vadošie Latvijas minigolferi, no kuriem vairums ir liepājnieki.

Dalībnieku vidū redzēsim vairākus tagadējos un bijušos Pasaules un Eiropas junioru čempionus.

Turnīrā spēlēs 2018.gada 3-kārtējais Pasaules junioru čempions (komandām, jauktajiem pāriem, individuāli Stroke-Play-ā) Silvio Krauss (Vācija) un 2018.gada Pasaules junioru čempions Match-Paly-ā Aleksandrs Njords (Zviedrija).

Tāpat darbībā redzēsim vairākkārtējos Pasaules un Eiropas junioru čempionus Alenu Doležalovu un Ondreju Skaloudu (abi Čehija), tiesa abi tagad jau ir arā no klasiskā junioru vecuma, bet var piedalīties U-23 junioru ieskaitē.

Turnīru apmeklēs un tajā spēlēs arī vairāki augsta ranga Pasaules Minigolfa federācijas (WMF) funkcionāri.

Abas dienas spēles sāksies plkst.9