Liepaja Open ‘2019 medaļas sadalītas

2. un 3. martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu minigolfa laukumos jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās starptautiskais turnīrs minigolfā Liepaja Open ‘2019, kurš šogad bija pulcējis ļoti kuplu un pasaules minigolfa zvaigznēm bagātu dalībnieku sastāvu.

Šogad startēja rekordliels dalībnieku skaits – 58 spēlētāji no 9 valstīm.

Liepaja Open sacensības Liepājā notika jau septīto reizi. To kopīgi organizēja minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija, savu atbalstu sniedza Liepājas pilsētas domes Sporta pārvalde un Liepājas Olimpiskais centrs.

dav

Sakarā ar to, ka Liepājā augusta sākumā norisināsies Eiropas Junioru čempionāts minigolfā, tad ļoti daudzu vadošo valstu spēlētāji Liepaja Open turnīru izmantoja kā lielisku treniņu, lai iepazītos ar Olimpiskā centra laukumiem un Liepājas pilsētu, viesnīcām, u.c. infrastruktūru.

Pirmo reizi Liepaja Open vēsturē tika izcīnīti medaļu komplekti jaunāko junioru (bērnu) U-15 grupā, kā arī U-23 komandām.

Liepājā kopumā tika izcīnīti 8 individuālie medaļu komplekti, kā arī 2 komandu medaļu komplekti un vairāki kausi.

2 dienu laikā visi dalībnieki izspēlēja 7 apļus, pēc kuriem tika sadalītas medaļas visās grupās. 8.(fināla) aplī 18 labākie spēlētāji no visām grupām cīnījās par galveno trofeju – Liepaja Open kausu.

Meiteņu U-15 grupā uzvaru svinēja 12-gadīgā Viktorija Hazejeva no Krievijas (160 punkti), sudrabs Jūlijai Joransonei (Zviedrija, 166 punkti). Bronzu izcīnīja vēl viena Krievijas sportiste Margarita Lisova (175).

Zēnu U-15 grupā zelts Lauro Klokeneram (Vācija, 150 punkti), bet sudrabu izcīnīja turnīra jaunākais dalībnieks, 8-gadīgais Mārtiņš Medveckis (Latvija).

dav


Meiteņu junioru U-19 grupā zelts Jeniferai Joransonei (Zviedrija, 145 punkti). Sudrabs Monikai Minarikovai (Čehija, 153), bronza arī čehietei Kristinai Palanovai (163).

Zēnu junioru U-19 grupā triumfēja čehs Daniels Brtevniks, kurš tikai pārspēlē pārspēja pērnā gada Pasaules junioru čempionu Aleksandru Njurdu (Zviedrija, abiem pa 145). Bronzu izcīnīja zviedrs Amirs El Kačani (150). Labākais no Liepājas junioriem Rūdolfs Lagzda izcīnīja augsto 5.vietu, tikai par 2 sitieniem atpaliekot no bronzas ! Emīls Šimanskis 8.vietā (167), 9.Sandris Mūrnieks (168).

dav


Senioru dāmām zelts polietei Barbarai Lukaševskai.

Senioru kungiem 3. gadu pēc kārtas triumfēja soms Marku Silmans (160 punkti). Sudrabu izcīnīja Zviedrijas izlases ģenerālmenedžeris Stefans Jilbergs (171), bet spraigā cīņā ar labākajiem poļu kolēģiem bronzu nosargāja Liepājas minigolfa kluba šefs Verners Kiršs (183).

dav


Dāmu grupā zeltu izcīnīja vairākkārtējā Pasaules un Eiropas junioru čempione Alena Doleželova (Čehija, 163 punkti). Mūsu 2007.gada Eiropas junioru čempionei Madarai Ambrēnai sudrabs (179), bet bronzu ar lielisku finišu izrāva Evelīna Matisone (184), par 1 punktu apsteidzot Pasaules Minigolfa federācijas Junioru komitejas vadītāju Sandru Walkeri (Somija). 5.vietā Kristiāna Kirša (197).

dav


Kungu grupā diezgan negaidītu uzvaru svinēja Daniels Mozers (Šveice, 138 punkti). Sudrabu jau otro gadu pēc kārtas ieguva viens no sacensību galvenajiem favorītiem – soms Aki Silmans (140), bet bronza vēl 1 šveicietim Larsam Anderegam (143). Labākais no latviešiem Dairis Šinkevičs finišēja 10.vietā (172), 11.Reinis Mārtiņš Miķelsons (174), 15.Jānis Džiguns (191), 17.Jānis Miķelsons (201), 18.Klāvs Matisons.

U-23 komandām zeltu izcīnīja galvenie favorīti – Zviedrijas izlase (438 punkti). Sudrabs Čehijai (452), bet bronzu pašā finišā, pārspējot ļoti labi spēlējošo Latvijas izlasi (487), izrāva Sveice (480).

sdr


Liepaja Open komandām zelts Šveices komandai “Swiss-1” (441), sudrabs pērnā gada čempioniem “Lutra Lutra” (Somija, 452), bet bronza Zviedrijas komandai “Mastermind” (460). Labākā no Latvijas komandām bija junioru komanda “Kalniņš”, kura finišēja 7.vietā (487). Pārējās mūsu komandas ierindojās 9., 11. un 12.vietās 16 komandu konkurencē.

dav


Par turnīra absolūto uzvarētāju superfinālā Open klasē kļuva šveicietis Daniels Mozers (158 punkti). Sudrabu izcīnīja Aki Silmans (Somija, 159). Bronza Pasaules 2017.gada čempionam Aleksandram Dahlstedam (Zviedrija, 164).

dav


Īpaši ir jāuzslavē labākais Liepājas juniors Rūdolfs Lagzda, kurš pēc 1.sacensību dienas bija sacensību līderis junioru grupā ! Beigās gan Rūdolfs finišēja 5.vietā junioru grupā, taču kā vienīgais no Latvijas spēlētājiem iekļuva superfinālā, kur Open grupā izcīnīja augsto 10.vietu.

Paralēli Liepaja Open sacensībām jau tradicionāli norisinājās arī Latvijas – Polijas mačsacīkstes 1.posms, kurā laukuma saimnieki svinēja uzvaru ar 84 punktu starpību.

2. posms norisināsies jūnijā Polijas kūrortpilsētiņā Krynica Morska.

Ārzemju viesi uzteica brīnišķīgo un ļoti viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad atbraukt atkal, paņemot līdzi vēl citus draugus.

Minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija pateicas visiem turnīra atbalstītājiem un cer, ka arī nākamajā gadā izdosies uz Liepāju atvilināt daudz ārvalstu viesu un noorganizēt turnīru vēl augstākā līmenī.

Rezultātus var apskatīt : http://minigolfs.lv/liepajaopen/straight.htm