Latvijas 2014. gada čempioni telpās Klāvs Kalniņš un Mārtiņš Vilmanis

29. martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos norisinājās Latvijas 2014. gada ziemas čempionāts minigolfā, kurš vienlaicīgi bija arī LOC Ziemas kausa 5.posms.

Junioru grupā, parādot ļoti lielisku un stabilu sniegumu visos 4 apļos, savu pērn izcīnīto titulu aizstāvēja Klāvs Kalniņš (97 punkti). Sudraba medaļu tikai pēdējā aplī izrāva Rūdolfs Lagzda (124 punkti), bet bronzas medaļu pirmo reizi karjerā izcīnīja Emīls Šimanskis (127 punkti).

Kungu konkurencē cīņas kā vienmēr izvērtās ļoti spraigas un aizraujošas.

Mārtiņš Vilmanis spēlēja tikpat stabili un lieliski kā mēneša sākumā notikušajā Liepaja Open turnīrā. Jau 1.aplī, sasniedzot gandrīz maģisko rezultātu (19), Mārtiņš uzņēmās līdera lomu un to neatdeva līdz pat pašam finišam, izcīnot savu pirmo (!) Latvijas Ziemas čempiona titulu karjerā (summā 131 punkti, vid. 21,83). Pērnā gada bronzu pret sudrabu nomainīja Uģis Voicišs, kurš turnīru aizvadīja ļoti stabili (139 punkti).

Īsta drāma norisinājās cīņā par 3.vietu, kur pēdējo 2 gadu Ziemas čempions Verners Kiršs centās sīvi cīkstīties par sudrabu ar Uģi, taču Verneram šoreiz spēle kaut kā īsti nevedās, un neveiksme pēdējā aplī (29) viņu atbīdīja uz 5.vietu absolūtajā vērtējumā (148 punkti). Pirmo bronzu karjerā izcīnīja Dairis Šinkevičs, kurš ne visai pārliecinoši iesāka sacensības, taču ar lielisku finiša spurtu apsteidza konkurentus (146 punkti). Īpašas uzslavas ir pelnījis arī juniors Klāvs Kalniņš, kurš finišēja augstajā 4.vietā absolūtajā vērtējumā (147 punkti), tikai 1 punktu atpaliekot no 3.vietas !

Pēdējais (6.) LOC Ziemas kausa posms norisināsies maija sākumā.

Latvijas ziemas čempionāts minigolfā ‘2014

Sestdien, 29.martā plkst.11 Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos  norisināsies Latvijas ziemas čempionāts minigolfā. Sacensības vienlaikus būs arī LOC Ziemas kausa priekšpēdējais – 5.posms.

Paredzams, ka čempionātā startēs labākie Latvijas juniori, dāmas un kungi.

Aizraujošā Amatieru līgas mačsacīkstē uzvar Uģis Voicišs

Svētdien, 9. martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos norisinājās Liepājas Amatieru Minigolfa līgas (LAML) 2014. gada kausa izcīņas 3.posma sacensības.

Sacensības pirmo reizi šajā sezonā norisinājās pēc Match-Play jeb mačsacīskstes principa, gan bērni, gan kungi sacentās vienā kopējā grupā, un savstarpējos mačos noskaidroja uzvarētājus uz atsevišķiem celiņiem.

Turnīra tīkla jeb tabulas izveidošanai tika ņemts vērā visu dalībnieku pirmo 2 posmu  rezultāti.

4 labākie izliktie spēlētāji uzreiz iekļuva ¼ finālā, bet pārējie 8 dalībnieki cīnījās 1/8 finālā.

1.kārtas visaizraujošākais mačs izvērtās starp šosezon pirmo reizi LAML turnīrā spēlējošo Dr. Juri Kibaļčiču (izlikts ar 10.numuru) un junioru Sandri Mūrnieku (7). Pie pēdējiem celiņiem uzvaru izcīnīja Juris – 6:4 un iekļuva ¼ finālā.

¼ finālā Uģis Voicišs (3) viegli tika galā ar Oskaru Zomerfeldu (6) – 6:0, nedaudz vieglāku uzvaru pār Juri Kibaļčiču (10) izcīnīja juniors Rūdolfs Lagzda – 6:2. Sezonas līderis Dairis Šinkevičs (1) visu laiku bija vadībā un uzvarēja Uldi Liepiņu (8) – 4:2. Savukārt divu junioru principiālā mačā Klāvs Kalniņš (4) ar 4:1 pieveica Emīlu Šimanski (5).

½ finālā pieredze dominēja pār jaunību – Uģis Voicišs neatstāja nekādu izredžu Rūdolfam – 7:2, savukārt Dairis tikpat pārliecinoši pieveica Klāvu – 5:1.

Fināla mačs izvērtās ļoti līdzīgs un aizraujošs. Dairim, esot vadībā ar 2:1, bija iespēja spēli pabeigt pie pēdējā celiņa (zibens), taču neliela Daira neveiksme pavēra Uģim ceļu uz pagarinājumu (2:2), kurā viņš jau pie 1.celiņa svinēja laimīgu uzvaru pār Dairi – 3:2, izcīnot savu kārtējo uzvaru Match-play sacīkstē.

Spraigā junioru mačā par 3.vietu Rūdolfs Lagzda revanšējās par zaudējumu savstarpējā cīņā Liepaja Open turnīrā un pieveica Klāvu Kalniņu – 3:2.

Savu labāko turnīru šosezon aizvadīja doks Juris Kibaļčičs, kurš spēlē par 5.vietu uzvarēja Uldi Liepiņu ar 6:4, savukārt mačā par 7.vietu Emīlu Šimanskis pārspēja Oskaru Zomerfeldu – 7:5.

LAML 4.posma sacensības ir plānotas 13.aprīlī.

Liepājas Amatieru Minigolfa līgas 2014. gada sezonas 3.posms

Svētdien, 9.martā plkst.12.30 Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos norisināsies Liepājas Amatieru minigolfa līgas 2013.gada kausa izcīņas 3.posma sacensības.

Sacensības kā parasti notiks 3 grupās :

  • – bērniem līdz 14 g.
  • – dāmām,
  • – kungiem.

Šis posms būs īpašs, jo sacensības notiks Match – Play jeb mačsacīkstes formātā, kad visi dalībnieki savstarpēji sacentīsies par uzvaru uz atsevišķiem celiņiem.

Aicinām piedalīties visus interesentus un minigolfa entuziastus !

Soms Kosti Raesola triumfē Liepaja Open ‘2014

Liepaja Open 20141.un 2.martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau otro gadu pēc kārtas norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs Liepāja Open ’2014. Šoreiz turnīrā piedalījās 3 valstu pārstāvji – līdzās mājiniekiem un Liepāju iecienījušajiem somiem, pirmo reizi bija ieradies kupls desants ar labākajiem Polijas spēlētājiem – 6 pārstāvji.  Kopumā turnīrā startēja 21 minigolferis.

Sacensības bija ļoti spraigas un aizraujošas ar dažiem negaidītiem pavērsieniem. Jau 1.aplī Somijas izlases kapteinis Kosti Raesola varēja nospēlēt absolūto rezultātu (18), taču viņam gadījās sāpīga neveiksme pie pēdējā celiņa, un rezultātā – 20. Kosti izvirzījās vadībā, 2.vietā izvirzījās liepājnieks Uģis Voicišs (22 punkti). Tāds pat bija izvietojums arī pēc 2.apļa.

Sacensības ne īpaši labi iesāka viens no galvenajiem favorītiem Mārtiņš Vilmanis (25), taču nākamajos apļos Mārtiņam izdevās uzlabot spēli, un pēc 1.dienas viņš bija diezgan stabili iekārtojies 2.vietā, 10 punktus aiz līdera Kosti Raesolas.  Diezgan komfortabli 3.vietā bija iekārtojies vēl viens viesis no Somijas – Pasaules minigolfa federācijas (WMF) Sporta direktors Pasi Aho, kuram gan uz papēžiem mina liepājnieku trio – Uģis Voicišs, Verners Kiršs, pateicoties lieliskajam spurtam pēdējos trijos 1.dienas apļos (21; 19; 21) un Dairis Šinkevičs, pateicoties ļoti labai un stabilai spēlei.

Jāatzīmē, ka rezultāti bija ļoti augstvērtīgi, un vairākiem spēlētājiem bija pa spēkam nospēlēt 19 punktus vienā aplī. To spēja gan vecmeistars Verners Kiršs (4.aplī), Uģis Voicišs (5.aplī), bet Kosti Raesola to spēja pat 3 reizes !

Kosti vadību neatdeva līdz pat sacensību beigām, viņš lieliski un vienmērīgi aizvadīja arī sacensību 2. dienu un kļuva par GRAND PRIX ieguvēju ar izcilu vidējo rezultātu – 20,0.

Īpašu uzslavu ir pelnījis pērnā gada uzvarētājs Mārtiņš Vilmanis, kurš kā pirmais Latvijas spēlētājs LOC laukumos nospēlēja absolūto rezultātu (18), un pelnīti ierindojās 2.vietā ar lielisku vidējo rezultātu 21,6.

Īsta drāma norisinājās cīņā par bronzu. Pēc lieliski nospēlētā 7.apļa (20) 3.vietā izvirzījās liepājnieks Uģis Voicišs, par 2 punktiem apsteidzot somu Pasi Aho, kurš nospēlēja savu sliktāko apli turnīrā – 28. Taču sāpīga neveiksme pēdējā aplī (27) liedza Uģim kāpt uz pjedestāla… Nedaudz uzlabojot spēli pēdējā aplī (24), Pasi  atkaroja bronzu, Jāatzīmē, ka Pasi bija 3.vietā arī pērn.

Noteikti ir jāuzteic arī liepājnieku Uģa Voiciša izcīnītā 4.vieta, tikai 1 punktu aiz bronzas medaļas, un Daira Šinkeviča 5.vieta (2 punktus no 3.vietas) kas ir viņa labākais sasniegums karjerā līdz šim.

Junioru klasē lieliski spēlēja abi Liepājas vadošie juniori – 10 gadus jaunais Liepājas minigolfa talants Klāvs Kalniņš, kurš četros apļos spējot uzrādīt lieliskus rezultātus (divreiz pa 23 un 24), finišējot ar lielisko vidējo rezultātu – 24,8 ! Open klasē Klāvs ierindojās augstajā 6.vietā

Sudraba medaļu ar ne mazāk lielisku spēli (3 apļi pa 23 un vienreiz 24!) izcīnīja Rūdolfs Lagzda (vid. 25,8), Rūdolfam arī augstā 8.vieta kopvērtējumā, bet bronzu izkaroja Emīls Šimanskis (visi Liepāja).

Dāmām uzvarēja Latvijas čempione, liepājniece Evelīna Brikmane, kura arī uzrādīja vairākus augstvērtīgus rezultātus.

Senioru grupā, ļoti pārliecinoši (ar 33 punktu pārsvaru) savus poļu un latviešu oponentus pieveica Verners Kiršs, kuram arī 7.vieta kopvērtējumā. Sudrabu izcīnīja Polijas minigolfa tēvs Bogdans Milohs (MGK Sopot), bet bronzu pēdējos apļos izrāva cits Polijas spēlētājs Michal Mozsoro (MGK Warszaw), kurš par 4 punktiem pasteidza savu komandas biedru Robertu Politowski. Pieredzējušais Liepājas doks Juris Kibaļčičs šoreiz 5.vietā.

Ārzemju viesi uzteica ļoti viesmīlīgo uzņemšanu un lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad atbraukt atkal, paņemot līdzi vēl kādus draugus.Liepaja Open

Minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija pateicas visiem turnīra atbalstītājiem un cer, ka nākamajā gadā izdosies atvilināt vēl vairāk ārvalstu viesu un noorganizēt turnīru vēl augstākā līmenī.

Rezultātus var apskatīt : http://minigolfs.lv/LiepajaOpen2014/result.htm