Raiskuma minigolfa laukumu atklāšana

Svētdien, 27.augustā Pārgaujas novada, Raiskuma kempingā “Apaļkalns” ar dažādām aktivitātēm tika atklāti jauni minigolfa laukumi.

Kempinga saimnieks Juris Leimanis bija parūpējies par ļoti viesmīlīgu ciemiņu uzņemšanu ar šampanieti, alu, kafiju, garšīgām uzkodām un dzimšanas dienas torti. Notika arī neliels amatieru turnīrs, kā arī Latvijas labāko minigolferu paraugdemonstrējumi un 3 apļu turnīrs.

Par pirmajiem Raiskuma stikla šķiedras eternīta laukumu rekordistiem kļuva Rūdolfs Lagzda un Verners Kiršs, kuri katrs 1.aplī nospēlēja pa 29. 2.aplī Uģis Voicišs uzlaboja laukuma rekordu – 28, savukārt Rūdolfs, vēlreiz nospēlējot 29, nopietni pieteicās uz uzvarētāja lauriem.

Fināla aplī risinājās spraigas cīņas par oriģinālajām medaļām. Vispirms Verners vēlreiz laboja laukumu rekordu uz 27, piesakoties uz vienu no medaļām. Taču rekords noturējās vien kādas 20-25 sekundes, jo Uģis Voicišs to laboja uz 26, kļūstot par pirmo uzvarētāju Raiskuma laukumos (summā 85 punkti) !

Sudrabu, pateicoties lieliskajam finiša spurtam, izcīnīja Verners (89 punkti), par 1 punktu apsteidzot Rūdolfu (90 punkti), kuram šoreiz bronza. Turpat 1 punktu aiz pjedestāla (91) finišēja arī Klāvs Kalniņš.

  

Mārtiņš Vilmanis uzvar Mežaparka laukumos

Sestdien, 26.augustā Rīgā, Mežaparka minigolfa laukumos norisinājās Latvijas kausa izcīņas 4.posma sacensības.

Sacensības izvērtās ļoti interesantas un aizraujošas, jo pirmo reizi šajā sezonā norisinājās pēc Match-Play jeb mačsacīskstes principa, kad pilnīgi visu grupu (juniori, dāmas un kungi) spēlētāji sacentās vienā kopējā grupā, un savstarpējos mačos noskaidroja uzvarētājus uz atsevišķiem celiņiem.

Turnīra tīkla jeb tabulas izveidošanai tika ņemts vērā visu dalībnieku reitings pēc visiem 3 posmiem. Jāatzīmē, ka sacensībās piedalījās kupls dalībnieku skaits (15), ieskaitot dažus sacensībās retāk sastopamus Rīgas spēlētājus.

1/8 finālā viens no intriģējošākiem mačiem izvērtās starp 2 minigolfa leģendām, 90.gadu Latvijas vadošajiem spēlētājiem Arti Kaufmani (izlikts ar 14.numuru) un Verneru Kiršu (3). Šajā reizē Verners svinēja grūtu uzvaru ar 7:4. Visaizraujošākie mači izvērtās starp junioru Rūdolfu Lagzdu (6) un Ģirtu Priedi (11), kurā laimīgu uzvaru overtaimā (6:5) izrāva Rūdolfs, kā arī starp Evelīnu Brikmani (7) un Reini Mārtiņu Miķelsonu (10). Evelīna galotnē izrādījās pārāka ar 6:5. Klāvs Kalniņš (9) revanšējās Kristiānai Kiršai (8) par sāpīgo pārinodarījumu Ziemas kausa izšķirošajā Match-Play-ā – 7:3.

Klāvs, sajutis uzvaras garšu, turpināja spēlēt tikpat lieliski, ¼ finālā uzvarot laukumu saimnieku Jāni Medvecki – 4:3. Spēlējot gandrīz perfekti, [turklāt izspēlējot tikai 10 celiņus !], ļoti pārliecinošu uzvaru pār sezonas vice-līderi Uģi Voicišu (2) svinēja Evelīna – 8:0! Lieliski turpināja spēlēt Rūdolfs, kurš [tieši tāpat kā pērn Mežaparkā] ar 5:2 pieveica Verneru. Mārtiņš Vilmanis (5) spraigā overtaimā ar 6:5 uzvarēja Emīlu Šimanski (4).

½ finālā Rūdolfs pašā mača galotnē izrāva vēl 1 uzvaru – šoreiz pār Evelīnu ar 6:4. Otrajā pusfinālā Mārtiņš ar 4:2 pārspēja Klāvu.

Fināla mačā Mārtiņš pret Rūdolfu, kontrolējot spēles gaitu un nepieļaujot vēl vienu Rūdolfa veiksmīgu atspēlēšanos, uzvarēja [tiesa gan tikai] ar 5:4, svinot savu pirmo uzvaru Mežaparka laukumos.  

Bronzas mačā Klāvam izdevās atspēlēties no 1:5, novirzot spēli papildlaikā, kur Evelīna izcīnīja laimīgu uzvaru ar 6:5.

Spēlē par 5.vietu Uģis ar 6:2 uzvarēja Emīlu, savukārt mačā par 7.vietu Verners neatstāja nekādas cerības Lācim – 7:0.

Minigolfa vasaras sezona ir gandrīz finišējusi, vēl tikai 30.septembrī Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies pēdējā, izšķirošā [5.] posma sacensības, kurās noskaidros Latvijas kausa uzvarētāju un laureātus.

Latvijas kausa 4.posms Mežaparka laukumos Rīgā

Sestdien, 26.augustā plkst.14 Rīgā, Mežaparka laukumos norisināsies Latvijas kausa izcīņas 4. posms minigolfā.

Šis posms solās būt īpaši aizraujošs, jo norisināsies Mačsacīkstes jeb Match–play formātā. Dalībnieku tīkla izvietojumā tiks ņemts vērā sezonas kopvērtējums jeb reitings.

Treniņi sestdien no plkst.11.  

Ielūdzam visus labākos Latvijas minigolferus !

Savukārt, svētdien, 27.augustā plkst.13. Raiskumā, kempingā “Apaļkalns” notiks jauno minigolfa laukumu atklāšana ar nelielu turnīru.

Visi laipni aicināti !

Sandris Mūrnieks izcīna savu pirmo uzvaru LAML mačsacīkstē

Piektdien, 18.augustā Jūrmalas parka laukumos norisinājās Liepājas Amatieru Minigolfa līgas (LAML) 2017. gada kausa izcīņas 8.posma sacensības.

Sacensības otro reizi šajā sezonā norisinājās pēc Match-Play jeb mačsacīskstes principa, kad visu grupu spēlētāji sacentās vienā kopējā grupā, un savstarpējos mačos noskaidroja uzvarētājus uz atsevišķiem celiņiem.

Turnīra tīkla jeb tabulas izveidošanai tika ņemts vērā visu dalībnieku 7 posmu  rezultāti. Jāatzīmē, ka sacensībās piedalījās arī 2 debitanti.

4 labākie izliktie spēlētāji uzreiz iekļuva ¼ finālā, bet pārējie 8 dalībnieki cīnījās 1/8 finālā.

1/8 finālā juniors Klāvs Kalniņš (izlikts ar 8.numuru) ar 4:0 pārliecinoši uzvarēja Ģirtu Priedi (9). Par lielāko sensāciju parūpējās pirmo reizi LAML turnīrā spēlējošais Klāva vecākais brālis Emīls Knapšis (11), kurš ar 5:3 pārspēja Oskaru Zomerfeldu (7). Guntis Liepiņš (5) samērā viegli tika galā ar vēl vienu sacensību debitantu – Sergeju Miščuku (12) 6:3. Visspraigākais mačs risinājās starp Sandri Mūrnieku (10) un Jāni Miķelsonu (9), kurā Sandris uzvarēja ar 4:3.

¼ finālā sezonas līderim Emīlam Šimanskim (1) klajās ļoti grūti pret Klāvu, un rezultātā zaudējums ar 3:5. Guntis pārliecinoši ar 5:2 pārspēja Reini Mārtiņu Miķelsonu (4). Sandris ar 5:2 negaidīti pieveica sezonas vicelīderi Uģi Voicišu (2). Ļoti saspringtā spēlē Rūdolfs Lagzda (3) tikai papildlaikā ar 6:5 izrāva uzvaru pār Emīlu Knapši.

½ finālā divu junioru derbijā savu uzvaras gājienu turpināja Sandris, smagā mačā ar 4:3 pieveicot Rūdolfu, bet Guntis ar 5:3 vinnēja Klāvu.

Finālā triumfēja Sandris, ar 6:3 pieveicot Gunti, pirmo reizi izcīnot uzvaru LAML turnīru match-play-ā.

Spraigā mačā par 3.vietu Rūdolfs ar 7:6 papildlaikā pieveica Klāvu, bet spēlē par 5.vietu Uģis pārspēja RMM ar 7:4. Divu Emīlu derbijā par 7.vietu Šimanskis izrādījās pārāks pār Knapši – 7:2.

LAML 9.posma sacensības, kuras vienlaicīgi būs “Priekules kauss” ir plānotas 9.septembrī Priekulē.

Liepājas Amatieru Minigolfa līgas 8.posms

Piektdien, 18. augustā plkst.18 Jūrmalas parka laukumos norisināsies Liepājas Amatieru minigolfa līgas (LAML) 2017.gada kausa izcīņas 8.posma sacensības.

Šis posms būs īpašs, jo sacensības otro reizi šosezon notiks Match – Play jeb mačsacīkstes formātā, kad visi dalībnieki savstarpēji sacentīsies par uzvaru uz atsevišķiem celiņiem.

Aicinām piedalīties visus interesentus un minigolfa entuziastus !

Liepājas juniori atgriezušies no Eiropas Junioru čempionātā Zviedrijā

Labākie Liepājas juniori Latvijas izlases sastāvā no startēja Eiropas Junioru čempionātā, kas no 2. līdz 5. augustam norisinājās Zviedrijas pilsētiņā Askimā.

Askimā piedalījās 12 valstu minigolferi. Jāatzīmē, ka pirmo reizi Eiropas Junioru čempionāts notika atklātā formātā, un uz to bija atbraucis arī 1 spēlētājs no uzlecošās saules zemes – Japānas.

Latvijas komandā spēlēja liepājnieki Emīls Šimanskis, Rūdolfs Lagzda, Klāvs Kalniņš, Sandris Mūrnieks, kuriem šīs bija jau otrās kontinenta meistarsacīkstes, un šo sacensību debitants, grobiņnieks Jānis Miķelsons. Jāatzīmē, ka mūsu izlase bija viena no jaunākajām čempionātā, un 4 mūsu spēlētāji varēs startēt arī vairākus nākamos gadus.

Čempionāta raitu norisi ļoti ietekmēja nelabvēlīgie laika apstākļi – lietus un spēcīgais vējš. Jāatzīmē, ka visa čempionāta laikā sacensības 13 (!) reizes tika pārtrauktas lietus dēļ.

Pēc pirmās sacensību dienas 6 apļiem Klāvs Kalniņš atradās augstajā 29.vietā, kas dotu iespēju sestdien piedalīties Match-Play finālā. Turpat blakus maģiskajam 32-niekam (33.vietā) atradās arī Rūdolfs Lagzda. Pirmajā dienā mūsējie rādīja labu un stabilu spēli, Emīls 1 aplī pat sasniedza 21 uz eternīta, bet Rūdolfs un Klāvs pa 22. Savukārt Klāvam izdevās lielisks betona aplis – 26.

Taču otrā sacensību diena, kurā [nelabvēligā laika dēļ] visi spēlētāji paguva izspēlēt tikai 3 apļus, izrādījās mūsējiem pagalam neveiksmīga, un atmeta labākos mūsējos aiz Match-play robežas.

3.sacensību dienas vienīgajā aplī uz betona mūsējiem uz atvadām gan izdevās skaļi aizcirst durvis – Rūdolfam (27), Jānim [personiskais rekords] (28), Emīlam 29.

Rūdolfs finišēja 34.vietā, tikai 6 punktus atpaliekot no 32.vietas, kas dotu vietu izslēgšanas turnīrā.. Emīls turnīru pabeidza 37.vietā, 40.vietā Klāvs, 47. Jānis un 48.Sandris.

Komandu vērtējumā gan meitenēm, gan zēniem par čempioniem kļuva Zviedrijas izlase, abās grupās sudrabs Vācijai, bet bronzu meitenēm izcīnīja Krievijas meitenes un Čehijas zēni.

Par strokeplay čempioniem kļuva Sāra Šumahere (Vācija) un zviedrs Jeimss Linstrēms, bet Match-play jeb mačsacīkstē uzvarēja Liza Marija Citca (Austrija) un Rasmuss Bergkvists (Zviedrija).

Pirmdien 31.jūlijā Zviedrijas pilsētā Askimā atklāts Eiropas junioru čempionāts minigolfā.

Šajā nozīmīgajā kontinenta forumā startēs 12 valstu sportisti, ari Latvijas junioru izlase, kurā spēlēs Liepājas juniori Rūdolfs Lagzda, Emīls Šimanskis, Klāvs Kalniņš, Sandris Mūrnieks un Jānis Miķelsons. Izlasi trenē Verners un Kristiāna Kirši.

Čempionāts sāksies trešdien 02.08.2017

Turam īkšķus par mūsējiem.

Rezultāti: http://ba.bangolf.se/YEC2017_team_stroke/result.htm

Galerija