Liepājas minigolferi atgriezušies no Pasaules čempionāta Horvātijā

Labākie Latvijas minigolferi atgriezušies no Horvātijas, kur Zatonas kūrorta jaunajos minigolfa laukumos norisinājās Pasaules čempionāts minigolfā.

Latvijas izlasi veidoja tikai Liepājas minigolferi. Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvija bija pārstāvēta ar dāmu izlasi, kurā spēlēja Kristiāna Kirša, Evelīna Brikmane un Madara Ambrēna. Kungu izlase startēja nepilnā [4 spēlētāju] sastāvā, tajā spēlēja pieredzējušais ex-liepājnieks Mārtiņš Vilmanis, liepājnieki Uģis Voicišs, Dairis Sinkevičs un šo sacensību debitants – grobiņnieks Reinis Mārtiņš Miķelsons. Savukārt treneru korpusā darbojās Verners Kiršs un Klāvs Matisons.

Zatonas minigolfa laukumi, kuri tika uzbūvēti tikai šogad, ir diezgan viltīgi, par ko liecināja fakts, ka uz eternīta laukumiem maģisko 18, nospēlēja tikai 2 spēlētāji. Savukārt uz filca laukumiem mingolfa lielvalstu pārstāvji spēlēja ar katru apli labāk.

Jāatzīmē, ka čempionāta laikā tika arī labots pasaules rekords uz filca laukumiem 1 aplī ! To paveica Zviedrijas izlases spēlētājs Frederiks Persons – 20 punkti !

Komandu vērtējumā gan sievietēm, gan vīriešiem triumfēja Vācijas izlase. Sudrabu dāmām, zaudējot tikai 1 (!!!) punktu, izcīnīja Zviedrija, bronza Čehijai. Savukārt kungiem sudraba medaļas izcīnīja Čehijas izlase, bet bronzu burtiski izrāva Šveice.

Individuālajā cīņā 2 zelti tika Vācijas dāmām un 2 bronzas Vācijas vīriešiem. Kungiem 2 zelta medaļas izcīnīja Zviedrijas spēlētāji, kuri piedzīvoja pamatīgu fiasko [tikai 4.vieta] komandu sacensībās. Savukārt Zviedrijai tika sudrabs gan dāmām, gan kungiem Strokeplay-ā, Bet Čehijai 1 sudrabs kungiem un bronza dāmām.

Mūsējie nostartēja savu iespēju robežās, ņemot vērā, ka Latvijā jau gandrīz 10 gadus nav neviena filca seguma laukuma, kur trenēties… Filca laukumi arī izrādījās mūsu izlases lielākais klupšanas akmens. Eternītu mūsējie nospēlēja labi.

Dāmu izlase praktiski līdz pēdējam laukumam sīksti cīnījās ar Japānas izlasi par 10.vietu, kuru arī izdevās izcīnīt. Individuāli no mūsu dāmām vislabāk nospēlēja Madara Ambrēna, kura izlasē startēja pēc vairāku gadu pārtraukuma; Madarai – 36.vieta. Evelīna Brikmane ierindojās 38.vietā, 41.vietā Kristiāna Kirša.

No kungiem ļoti atzīstami spēlēja Mārtiņš Vilmanis, kuram bija vislabākais vidējais rezultāts no visas mūsu izlases uz eternīta (23,25). Mārtiņš izcīnīja 69.vietu, Dairim Šinkevičam 76.vieta, 81. Uģis Voicišs, bet 83.RMM.  

„Priekules kausa” rezultāti

Sestdien, 9.septembrī Priekules daudzfunkcionālās sporta halles [9] minigolfa celiņos tika aizvadīts jau piektais „Priekules kauss”. Šis turnīrs vienlaicīgi bija arī LAML 9.posma sacensības.

Junioru grupā savu pirmo uzvaru Priekulē svinēja Sandris Mūrnieks (63 punkti), par 1 punktu apsteidzot pagājušā gada junioru grupas uzvarētāju Rūdolfu Lagzdu (64). Sezonas līderim Emīlam Šimanskim Priekules laukumi šoreiz sagādāja grūtības (visos apļos pa 36), un viņam bronza.

Open grupā pēc 1.apļa vadībā izvirzījās pērnā gada čempions Reinis Mārtiņš Miķelsons – 32. 2.aplī vislabāk nospēlēja RMM, Sandris Mūrnieks, Rūdolfs Lagzda un doks Juris Kibaļčičs (visiem pa 30), pamatīgi saaasinot intrigu uzvarētāja noskaidrošanā.

Fināla aplī vislabāk nospēlēja juniors Rūdolfs (27), kļūstot par posma uzvarētāju (summā 91). Reinim Mārtiņam (ar 33), izdevās nosargāt 2.vietu posmā, bet izcīnot zeltu kungu grupā (summā 95 punkti). Sudrabu ar stabilu spēli izcīnīja Guntis Liepiņš (102 punkti). Bronzas medaļu izcīnīja doks Juris (104).

Sacensību dalībnieki izsaka lielu pateicību laukumu saimniekiem par jaukajām balvām.

  Open        
Vieta Vārds, uzvārds 1 2 3 Summa
1 Rūdolfs Lagzda 34 30 27 91
2 Reinis Mārtiņš Miķelsons 32 30 33 95
3 Guntis Liepiņš 36 33 33 102
4 Juris Kibaļčičs 41 30 33 104
5 Emīls Šimanskis 36 36 36 108
6 Sandris Mūrnieks 33 30 48 111
7 Artūrs Zīlītis 54 48 54 156
  Juniori        
Vieta Vārds, uzvārds 1 2 3 Summa
1 Sandris Mūrnieks 33 30   63
2 Rūdolfs Lagzda 34 30   64
3 Emīls Šimanskis 36 36   72

Kristiānai Kiršai pirmā Slavas bumba

Viena no vadošajām pasaules minigolfa bumbu ražotājfirmām 3D ir laidusi klajā jau piekto Latvijas spēlētājiem veltīto „Ball of Fame” (Slavas bumbu). Šoreiz bumbiņa ir ievērojama ar to, ka tā ir veltīta 2 pēdējo gadu Latvija dāmu čempionei – Kristiānai Kiršai.

Šī ir unikāla bumbu kolekcija, kura ir saražota ļoti ierobežotā daudzumā – tikai 335 eksemplāros – 225 no tiem ir lakotā versijā, 110 ir raupji lakotā variantā.

Bumbiņa ir tumši zilā (Night blue) krāsā, uzraksts ir ar zelta burtiem,

tās parametri ir : 1cm / 20 shore / 38 g

Verners atzīmē, ka tā ir ļoti interesanta, nelecīga, bet tajā pašā laikā ārkārtīgi mīksta bumbiņa, kura varētu būt lieliska gan uz eternīta, gan uz filca laukumiem.

Jaunā bumbiņa vēl tikai ceļo no Vācijas uz Liepāju, taču daži pazīstami ārzemju spēlētāji, treneri, eksperti un draugi jau ir paguvuši rezervēt šo bumbu !   

Jāatzīmē, ka šis ir jau piektais gadījums Latvijas minigolfa vēsturē, kad kāds spēlētājs (-a) tiek pie savas Slavas bumbas.

2007.gadā par godu Madaras Kiršas izcīnītajai vēsturiskajai zelta medaļai Eiropas Junioru čempionātā, firma 3D saražoja Madaras Ball of Fame (BoF), kurai ir ļoti labi parametri un kura ir populāra minigolfa spēlētāju vidū visā Eiropā.

Savukārt Vernera Kirša 2011.gada universālā Ball of Fame kļuva ļoti atzīta ne tikai Liepājas spēlētāju vidū, bet arī ļoti atzīta ārzemēs.

Vernera Kirša un Jāņa Medvecka 2011.-2013.g. Ball of Fame arī ir kļuvusi populāra, un pēc tās vēl joprojām ir pieprasījums, lai gan bumba ir jau praktiski izpārdota.

Verneram Kiršam un Uģim Voicišam par godu viņu abu 2 uzvarām pēc kārtas Latvijas 2015.–16. gada Latvijas pāru čempionātos pērn arī tika izgatavota unikāla BoF, kura joprojām turpina iekarot Latvijas un Eiropas minigolfa laukumus.

„Priekules kauss ‘2017”

Sestdien, 9.septembrī plkst. 12 Priekules daudzfunkcionālās sporta halles [9] minigolfa laukumos tiks aizvadīts nu jau ceturtais „Priekules kauss”. Šis turnīrs vienlaicīgi būs LAML 2017.gada kausa izcīņas 9.posma sacensības.

Aicinām piedalīties visus interesentus un minigolfa entuziastus !