Noskaidroti Liepaja Open ‘2018 uzvarētāji

24. un 25. februārī Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau sesto gadu pēc kārtas norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs Liepāja Open ’2018.

Liepājas turnīrs ar katru gadu iemanto arvien lielāku popularitāti ārzemju sportistu vidū. Šogad turnīram bija pieteicies liels dalībnieku skaits – 29 spēlētāji no 6 valstīm. Līdzās mājiniekiem un Liepāju ļoti iecienījušajiem somiem un poļiem, ceturto reizi ciemos bija atbraukuši arī 2 Krievijas izlases spēlētāji, bet pirmo reizi Liepājā spēlēja pa vienam minigolferim no Vācijas un Baltkrievijas.

Kopumā bija ieradušies 17 ārzemju minigolferi, kas ir jauns šo sacensību rekords. Vairāki no viesiem pārstāvēja pasaules vadošos sportistus – viņus var atrast Pasaules Minigolfa federācijas (WMF) reitinga TOP 50. Jo patīkamāk, ka arī mūsējie neļāva sevi apspēlēt “vienos vārtos”. Sacensību formula nosaka, ka pēc septiņiem apļiem tiek apbalvoti uzvarētāji atsevišķās klasēs, bet astoto apli spēlē labākie 18 sportisti, t.s., “Open” klasē, izcīnot absolūtā uzvarētāja titulu – GRAND PRIX.

Sacensības bija ļoti spraigas un aizraujošas, tāpat jāatzīmē arī rezultātu ļoti augstvērtīgais līmenis, jo sacensību uzvarētājs vienā aplī nospēlēja absolūto rezultātu 18, bet gandrīz maģisko 19 nospēlēja 7 reizes – tajā skaitā to spēja abi labākie Liepājas juniori.

Kungu un OPEN konkurencē dominēja viens no Krievijas vīriešu izlases līderiem Ivans Popļetejevs (MGC Putter Kunzell), kurš vadības grožus līdz finišam tā arī neatdeva, izcīnot uzvaru gan kungu konkurencē (144 punkti), gan apvienotajā Open klasē (165) un izcīnot turnīra GRAND PRIX.

Kungu grupā cīņas par godalgotajām vietām bija tik spraigas kā nekad agrāk Liepaja Open vēsturē. Jāatzīmē, ka pirmajā sacensību dienā medaļu pozīcijās turējās arī labākais Liepājas kungu spēlētājs, pirmā Liepaja Open ‘2013 turnīra čempions Mārtiņš Vilmanis, kurš sparīgi spēkojās ar labākajiem ārzemniekiem.

Tomēr otrajā sacensību dienā tempu kāpināja gan Aki Silmans, gan Miroslavs Stoparičs, kuri abi finišā sadalīja medaļas. 2.vietu izcīnīja Aki Silmans (Kungalvs BGK, Somija, 158 punkti). Savukārt Miroslavs Stoparičs (1.MGC Mainz, Vācija) finišēja bronzas pozīcijā.

Junioru grupā sacensību sākumā ar izcilu rezultātu (19) vadībā izrāvās Liepājas juniors Emīls Šimanskis, bet pēc 1.sacensību dienas [5 apļiem] (arī ar 19 pēdējā aplī) viņu panāca komandas biedrs Rūdolfs Lagzda. Otrajā sacensību dienā tomēr izturīgāki nervi izrādījās Emīlam, kurš noslēgumā izcīnīja savu otro zeltu junioru klasē (160 punkti), turklāt viņš ilgstoši turējās vadošajā grupā arī Open klasē. Sudrabu izcīnīja Rūdolfs (169), bet bronzu otro reizi karjerā izcīnīja vēl viens liepājnieks Sandris Mūrnieks (197).

Dāmu grupā pēc 3 gadu pārtraukuma [un ceturto reizi karjerā] uzvaru svinēja  Liepājas MGK “Līva” pārstāve Evelīna Brikmane (183 punkti), savukārt sudrabu izcīnīja viņas komandas biedrene Kristiāna Kirša (196).

Kungu senioru grupā, jau no paša sacensību sākuma vadības grožus savās rokās droši paņēma un līdz finišam noturēja Somijas izlases veterāns Markku Silmans (RG Manse; 156 punkti). Jāatzīmē, ka Markku Liepājā uzvar jau otro gadu pēc kārtas. Sudrabu ar stabilu spēli [arī otro gadu pēc kārtas] izcīnīja Krievijas izlases spēlētājs no Sanktpēterburgas Vasilijs Čmuts (172 punkti). Liepājas minigolfa kluba prezidentam Verneram Kiršam šoreiz nācās samierināties ar 4.vietu, jo turnīra pirmajā dienā lielisku sniegumu demonstrēja Polijas veterāns Roberts Politovskis (MGC Mazovia Waszawa). Roberts izcīnīja bronzu (180 punkti), spraigā cīņā par 4 punktiem pārspējot Verneru.

Komandu cīņā pārliecinošu uzvaru svinēja jauktā Krievijas-Vācijas komanda “Partizan” (Ivans Popļetejevs, Vasilijs Čmuts un Miroslavs Stoparičs). Čempioniem 7 apļu summā 454 punkti

Ar sudraba medaļām šogad nācās samierināties pērnā gada čempioniem Somijas komandai “Lutra Lutra”, kurā spēlēja Aki un Markku Silmani un Oskari Vihervaara – summā 467 punkti.

Bronzu izcīnīja starptautiskā komanda “WMP”, kurā spēlēja Liepājas MGK “Līva” pārstāvji Mārtiņš Vilmanis un Verners Kiršs un WMF Sporta direktors Pasi Aho (BGC Neutraubling, Somija) – summā 491 punkts.

Pēdējā [8.] aplī tika izcīnīt kausi Open klasē – sudraba un bronzas ieguvēju noskaidrošanai bija jārīko pārspēle, jo Aki Silmans (Somija) un Miroslavs Stoparičs (Vācija) abi finišēja ar identisku rezultātu (169 punkti). Miroslavs pārspēlē izrādījās veiksmīgāks un izcīnīja sudrabu, bet Aki šoreiz bronza.

4.vietu izcīnīja Somijas seniors Markku Silmans (175 punkti), 5.vietu ieguva Pasi Aho (182). Savukārt augsto 6.vietu kopvērtējumā izcīnīja labākais Liepājas juniors Emīlu Šimanski (183).

Paralēli Liepaja Open turnīram ceturto gadu pēc kārtas norisinājās Latvijas un Polijas mačsacīkstes 1.posms, kura ietvaros katrā aplī no katras valsts pārstāvjiem tika ieskaitīti pa 5 labākiem rezultātiem.

Pēc 6 apļu mača Latvija bija pārāka ar 681 pret 774. Otrais (izšķirošais) mačsacīkstes posms tradicionāli norisināsies Polijas kūrortpilsētiņā Krynica Morska jūnijā.

Ārzemju viesi uzteica brīnišķīgo un ļoti viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad atbraukt atkal, paņemot līdzi vēl kādus draugus.

Minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija pateicas visiem turnīra atbalstītājiem un cer, ka nākamajā gadā izdosies uz Liepāju atvilināt vēl vairāk ārvalstu viesu un noorganizēt turnīru vēl augstākā līmenī.

Rezultātus var apskatīt : http://minigolfs.lv/LiepajaOpen2018/result.htm

Starptautiskais turnīrs minigolfā Liepaja Open ‘2018

Šajā nedēļas nogalē, 24. un 25. februārī Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu minigolfa laukumos norisināsies starptautiskais turnīrs minigolfā Liepaja Open ‘2018, kurā startēs labākie Latvijas spēlētāji un vairāku ārvalstu spēlētāji.

2012.gadā Liepājā norisinājās Ziemeļvalstu čempionāts minigolfā, pēc kura liepājnieki saņēma cildinošas atsauksmes par lielisko turnīra organizāciju, tāpēc 2013. gadā dzima ideja šogad rīkot vēl vienu, jaunu starptautisku turnīru.

Liepaja Open sacensības Liepājā notiks jau sesto reizi. To kopīgi organizē minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija, savu atbalstu sniedz Liepājas pilsētas domes Sporta pārvalde un Liepājas Olimpiskais centrs.

Šīs turnīrs ir ar ļoti pievilcīgu, demokrātisku formātu – tajā piedalīsies gan labākie juniori, gan dāmas, gan kungi, gan seniori.

Trešo reizi Liepaja Open vēsturē paralēli individuālajām sacensībām norisināsies arī komandu sacensības.

Katra komanda sastāvēs no 3 spēlētājiem, kuri varēs būt gan no dažādām klasēm, gan dažādām valstīm. Iepriekšējos 2 gadus komandu sacensības turnīram piedeva īpašu odziņu.

Liepājā kopumā tiks izcīnīti 5 medaļu komplekti un vairāki kausi.

2 dienu laikā visi dalībnieki izspēlēs 7 apļus, pēc kuriem sadalīs medaļas visās grupās. 8.(fināla) aplī 18 labākie spēlētāji no visām grupām cīnīsies par galveno trofeju – Liepaja Open kausu.

Paredzams, ka šogad turnīrā piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits ~ 35 spēlētāji, kā arī Liepājā gaidāms ārzemju spēlētāju rekords – 17 minigolferi no 6 valstīm !

Liepājnieki jau tradicionāli gaida ciemos spēlētājus no Somijas un Polijas, kuri ir ļoti iecienījuši mūsu pilsētu. Ceturto reizi Liepājā ciemosies arī Krievijas sportisti, bet pirmo reizi gaidām ciemos spēlētājus no minigolfa lielvalsts Vācijas un debitantus no Baltkrievijas. Bez viņiem turnīrā startēs arī vadošie Latvijas minigolferi, no kuriem vairums ir liepājnieki.

22. un 23. februārī visi spēlētāji iepazīsies ar Liepājas Olimpiskā centra minigolfa laukumiem – notiks treniņi.

24. februārī visas dienas garumā un 25. februārī ½ dienas garumā norisināsies sacensības.

Sestdien 10.30 sacensību svinīgā atklāšana, sacensību sākums sestdien plkst. 11, bet svētdien starts plkst.10.

Guntis Liepiņš triumfē LAML 2.posmā

Svētdien, 11.februārī Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos norisinājās Liepājas Amatieru minigolfa līgas (LAML) kausa 2.posma sacensības.

Open grupā, 1.posma uzvarētājam Jānim Miķelsonam pagalam nepadevās starts (39), un visas cerības uz panākumu šajā posmā bija vējā.

1.aplī vislabāk startēja Guntis Liepiņš (26), kurš šosezon spēlēja pirmo reizi. Vēl lielisks atgriešanās aplis izdevās Ģirtam Priedem un junioram Sandrim Mūrniekam (abiem pa 27).

2.aplī Guntis turpināja zibeņot (22), saglabājot vadību. Sandris ar [23] centās ķert Gunti, izvirzoties 2.vietā, bet Ģirtam 28 deva 3.vietu. Līderu grupas ķeršanā centās iesaistīties arī Reinis Mārtiņš Miķelsons un juniori Emīls Šimanskis (abiem pa 31; 28) un Rūdolfs Lagzda (30; 29).

Fināla aplī Guntis saglabāja vēsu galvu (24) un izcīnīja uzvaru posmā (summā 72 punkti). Sandris ar [26] nosargāja 2.vietu (summā 76). Spraigā finiša spurtā bronzu [ar 26] izrāva Emīls (summā 85punkti), par 1 punktu apsteidzot Ģirtu un pa 2 punktiem Rūdolfu.

LAML 3.posma sacensības ir plānotas pēc starptautiskā turnīra Liepaja Open – 11.martā.

Vieta Vārds, uzvārds 1 2 3 Summa
Reitinga punkti
1 Guntis Liepiņš 26 22 24 72 15
2 Sandris Mūrnieks 27 23 26 76 13
3 Emīls Šimanskis 31 28 26 85 11
4 Ģirts Priede 27 28 31 86 10
5 Rūdolfs Lagzda 30 29 28 87 9
6 Reinis Mārtiņš Miķelsons 31 28 32 91 8
7 Uģis Voicišs 32 34 28 94 7
8 Jānis Miķelsons 39 31 25 95 6

Liepājas Amatieru Minigolfa līgas 2017. gada sezonas 2.posms

Svētdien, 11.februārī plkst.11.30 Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos norisināsies Liepājas Amatieru minigolfa līgas 2018.gada kausa izcīņas 2.posma sacensības.

Šī būs pēdējā nopietnā pārbaude un treniņš, gatavojoties ikgadējam starptautiskajam turnīram “Liepaja Open ‘2018”, kurš notiks Liepājas Olimpiskā centra laukumos 24.-25. februārī.

Aicinām piedalīties visus interesentus un minigolfa entuziastus !